Neuestrasse 14

Toen we te weten kwamen dat er een genealogische dag in Wilhelmshaven op 16 maart 2024, hebben we er een paar dagen aan vast geplakt en in Brockhorn een hotel geboekt. Vandaar uit verschillende uitstapjes gemaakt naar de Roots van Diekmann-Witte. Ouders van mijn Oma Taphorn-Diekmann.

Bezoek aan het archief was meer dan de moeite waard. Hebben daar heel wat adresboeken doorgebladerd en e.e.a. gevonden.Maakte onze dag meteen al weer goed.

In het 1ste adresboek kwamen we deze melding tegen. Wat we ons steeds afvroegen waarom Anton Gerhard Diekmann met zijn gezin van Essen i Oldenburg naar Wilhelmshaven verhuisde.

Koopman Högeman is voor zover ik tot nu toe weet niet bekend in onze stamboom.

Bijzondere dag, leuke mensen getroffen en heerlijk weer. Op zoek naar de Neuestrasse 14, maar daar is niks meer van te ontdekken.Is inmiddels allemaal nieuwbouw, dicht langs het water. Enkele jaren geleden hebben we er nog een foto gemaakt en nog een oude baksteen gevonden in de bosjes van het gesloopte huis.(1997)

In het eerst gevonden adresboek kwamen we deze advertentie tegen. Dimphy die normaal nooit zoals ik wel doe achteraan in het boek begint kwam hem meteen tegen. Nu weten we in ieder geval wat hij als koopman o.a. verkocht. Later zal blijken dat de aangeprezen waren wisselde.

Archief. Wilhelmshaven